Mała Akademia Chopinowska - zajęcia artystyczne dla dzieci

środa, 5 sierpnia 2015, 16:40

Ale rzeczy wyprawia dumnie brzmiący Narodowy Instytut Fryderyka Chopina! Co oni nawymyślali!!! I to wszystko za darmo! Matki i ojcowie, korzystajcie ile możecie bo taka okazja rzadko się zdarza!

* * *

Słyszeliście o Małej Akademii Chopinowskiej? A o jej letniej odsłonie?

Co tam się wyrabia! Dzieci malują, przymierzają starodawne stroje, tańczą, słuchają opowieści, poznają różne instrumenty muzyczne i - co dla nich najważniejsze - mogą same na nich zagrać. I nikt nie stoi im nad głową, nie kiwa groźnie palcem i nie krzyczy "nie dotykaj" bo popsujesz!
A to wszystko okraszone muzyką oczywiście.
* * *

W dużym skrócie: w każdy weekend do końca wakacji (a dokładniej do 23 sierpnia) odbywają się interdyscyplinarne artystyczne zajęcia dla dzieci - „Mała Akademia Chopinowska. LATO".


Miejsce:
  • soboty - Skwer im. Bohdana Wodiczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
  • niedziele - Park w Żelazowej Woli
W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia są przenoszone do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz do Pawilonu Preludium w Żelazowej Woli. Wówczas liczba miejsc jest ograniczona.  
Wszystkie zajęcia rozpoczynają się o godzinie 13.00.
I krótki opis znajdujący się na stronie Muzeum
Podczas „Małej Akademii Chopinowskiej. LATO" muzyka klasyczna i ludowa będą przeplatać się ze sztukami wizualnymi, zarówno tradycyjnymi, jak i nowszymi, oraz tańcem i słowem.  Dzieci poznają  instrumenty muzyczne -  ich brzmienie,  budowę, spróbują też same zagrać na skrzypcach, perkusji, klarnecie czy fortepianie...

Więcej informacji oraz kontakt do organizatorów znajdziecie TU

Na wszystkie zajęcia wstęp wolny.

Pamiętajcie tylko, że rozwijanie pasji dziecka, może się czasem obrócić przeciwko Wam (KLIK) ;)
Autorką wszystkich fotografii jest Magdalena Rodziewicz. Dziękuję Narodowemu Instytutowi Fryderyka Chopina za udostępnienie zdjęć do publikacji.

Zobacz też :

0 komentarze

Dołącz do nas:

 

Bloglovin

Cudowne i pożyteczne