Warszawskie Targi Książki

poniedziałek, 11 maja 2015, 20:12

Warszawskie Targi Książki

Uwaga, uwaga! Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Literatury dla Dzieci (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław) i Warszawskie Targi Książki. A wraz z nimi całe mnóstwo atrakcji dla dzieci: warsztaty, spotkania z autorami, spektakle teatralne, projekcje filmów, wystawy, gry miejskie, konkursy. To już najbliższy weekend (wszak weekend zaczyna się w czwartek, prawda? :). Śpieszcie się Matki i Ojcowie, bo na gros z nich trzeba swoje pociechy wcześniej zapisać!

***

Szykujcie się na naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Szkoda byłoby coś takiego przegapić!

Festiwal Literatury dla dzieciWarszawskie Targi Książki
Wydawnictwo Dwie Siostry specjalnie na tę okazję zaprosiło autorkę "Ulicy Czereśniowej" - Rotraut Susanne Berner! Dwie Siostry organizują także warsztaty plastyczne dla dzieci „Podróż do wnętrza ziemi”, będzie je prowadził autor "Miasteczka Mamoko" - Daniel Mizieliński. Na stronie wydawnictwa więcej szczegółowych informacji.

Co fajnego będzie jeszcze?
  • spotkanie i warsztaty z Iwoną Chmielewską w związku z jej najnowszą książką "Skarby kieszonki" (kojarzycie "Oczy", "Pamiętnik Blumki", "Dwoje ludzi" czy "Królestwo dziewczynki"? wielkie lowe)
  • wydawnictwo Widnokrąg zaplanowało premierę swojej nowej książki "Maja z księżyca" (piękne ilustracje! subtelne przygaszone róże, ach!) i "Bajek" La Fontaine'a; będą także warsztaty plastyczne dla dzieci związane ze śliczną książką "Las i jego zwykli-niezwykli mieszkańcy"
  • spotkanie z Marcinem Szczygielskim wokół książki "Tuczarnia motyli" (fajowska biało-czarna grafika)
  • spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki "Którędy do gwiazd?", która zwyciężyła
    w plebiscycie polskiej sekcji IBBY na "najpiękniejszą książkę roku 2014"
  •  Zakamarki przygotowały warsztaty detektywistyczne z Lassem i Mają, spotkanie z Ulfem Starkiem – wokół serii "Cynamon i Trusia" i wiele więcej atrakcji dla dzieci - szczegóły TU
  •  spotkanie z Zofią Stanecką i Marianną Oklejak, autorkami cyklu "Basia", którego przypominać chyba nikomu nie trzeba ;) 
  • i wiele wiele innych...
Szczegółowy program Festiwalu Literaty znajdziecie TU
A program Warszawskich Targów Książki TU
Uwaga, część wydarzeń się pokrywa się, bo większość spotkań i warsztatów festiwalowych odbywa się na Stadionie Narodowym, na którym są Targi Książki. 

Warszawskie Targi Książki

Zobacz też :

1 komentarze

Dołącz do nas:

 

Bloglovin

Cudowne i pożyteczne